Teri Biography

21. července 2011 v 22:49 | Jaynee
Teri Lynn Hatcher se narodila 8. prosince 1964 v Californii, USA, jako jediné dítě rodičů Owen a Esther Hatcher. Její otec je nukleární fyzik a matka počítačová programátorka.

Na Fremontské střední škole byla kapitánkou tanečního týmu roztleskávaček Featherettes, stala se členkou profesionální skupiny roztleskávaček amerického fotbalu Gold Rush. V průběhu studia herectví na Americké divadelní konservatoři v San Francisku navštěvovala na vysoké škole v Kalifornii kurz matematiky a inženýrství.

Teri Hatcher přišla do Hollywoodu podpořit svého přítele na konkurzu. Ačkoliv to byla právě ona, kdo dostal roli zpívající a tančící mořské víly v televizním seriálu THE LOVE BOAT. Poté si zahrála jako Penny Parker v seriálu MACGYVER. Když tento seriál skončil, dostala roli důvtipné Lois v seriálu SUPERMAN. O této roli řekla, že ji vzala i proto, že nechtěla zůstat u ztvárňování hezkých, ale nepříliš inteligentních postav, jakou byla Penny. Zahrála si také v "bondovce" ZÍTŘEK NIKDY NEUMÍRÁ.

Po nějaký čas zůstala v ústraní před tím, než dostala roli v populárním seriálu ZOUFALÉ MANŽELKY. Právě tento seriál vynesl Teri Hatcher na seznam "áčkových" herců. Její ztvárnění rozvedené matky, Susan Mayerové, dokázalo, že v Americe byla postava Susan často zmiňována jako nejoblíbenější zoufalá manželka. Teri Hatcherová vyhrála Zlatý Glóbus za nejlepší herečku tohoto seriálu, dále cenu SAG (Screen Actors Guild) opět za nejlepší herečku seriálu a to dokonce ještě před tím, než první série "Zoufalek" vůbec skončila.

Jejím prvním manželem se r. 1988 stal Marcus Leithold, se kterým se rozvedla o rok později. Marcus se o jejich manželství vyjádřil, že skončilo ještě před tím, než si nechali vyvolat jejich svatební fotky. V květnu 1994 si vzala herce Jona Tenneye, se kterým se v březnu 2003 rozvedla. 10. prosince 1997 se jí narodila dcera Emerson Rose Tenney, o jejíž opatrovnictví se s jejím otcem dělí.

V polovině 90. let se fotka Teri Hatcher, zabalené pouze v červené supermanovské pláštěnce, stala nejstahovanější fotkou na America Online. Teri byla v r. 2005 jmenována jednou z 50 nejkrásnějších lidí časopisem People. Také byla jmenována jednou ze 100 nejvíc sexy žen světa v letech 2005 a 2006.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama